Co zabrać ze sobą na wycieczkę i o czym należy pamietać?

1.potwierdzenie opłaconej rezerwacji by okazać ją przy wejściu do  autobusu lub w porcie ( może być w formie elektronicznej)

2. dokument tożsamości,

3. Jeżeli w programie wycieczki są miejsca, w których jest opłata za wstęp: legitymację studencką, legitymację inwalidzką

4. Na wycieczkę na  Balos oprócz klapek plażowych, strojów kąpielowych, olejków do opalania prosze zabrać buty sportowe ( osoby chcące wejśc na twierdze Gramvousa)

5. Na wycieczkę Samaria dobre, stabline buty typu trekkingowego lub sportowego z grubą podeszwą, czapki na głowę, olejek do opalania, strój kąpielowy, odpowiednia ilośc przekąsek i wody na drogę ( pamietajcie, że w wąwozie znajdują się żródła wody pitnej także 1 butelka wody na osobę wystarczy).

Tawerny, gdzie mozna cos zjeść lub się napić znajduja sie przed lub po wyjścu z wąwozu.

Wąwoz Samaria to najdłuższy wąwóz Europy czyli 16 km, nie jest on niebezpieczny, trasa wąwozu to wyznaczony szlak turystyczny, który prowadzi przez cały czas w dół ( z poziomu płaskowyżu Omalos 1200mnpm schodzimy do poziomu 0 mnpm. Nie można więc się tam zgubić ale szlak wymaga od Was dobrej kondycji fizycznej. Po drodze są toalety, miejsca do odpoczynku oraz napełnienia butelki wodą.

Każdy z Was idzie przez wąwóz swoim własnym tempem, przeciętnie przejdziecie wąwóz w 4-6 godzin, natomiast pośpiech nie jest wskazany gdyż mamy znaczny zapas czasowy przeznaczony na przejscie wąwozu, który możecie przeznaczyć w kończącej wąwóz wiosce Agia Roumeli na kąpiel w morzu czy piwko w lokalnej tawernie. ( nigdzie piwo nie smakuje tak dobrze jak tam). W wiosce Agia Roumeli w jednej z tawern spotykacie sie z przewodnikiem, który gratuluje wam przejścia wąwozu i wręcza wam biletyna prom, który odpływa o godz 17.30.

6.Podczas wycieczki na Elafonisi wchodzimy do monastyru także trzeba mieć zakryte ramiona i kolana. Jeżeli nie macie ze sobą odpowiedniego ubioru w monastyrze moża wypozyczyć specjalne chusty.

7. Podczas wycieczki na Santorini sugeruje zabranie bluzy gdyż często AC na katamaranie działa dosyć mocno. Polski przewodnik będzie czekał  na Was przed autokarem na Santorini ( dokładne informacje, o numerze autokaru w języku polskim pojawią sie na katamaranie przed dopłynięciem na Santorini w specjalnych głosowych komunikatach) natomiast podczas transferów do i z portu w Rethymnonie będzie tylko kierowca ( proszę zapamiatać numer autobusu, który zabiera Was do portu, gdyż tym samym wracacie w okolice Chani)

6. aparat fotograficzny,

7. w kwietniu, maju oraz w październiku i listopadzie lekką bluzę,

8. gotówkę lub kartę płatniczą z na opłaty za wstępy do miejsc archeologicznych, posiłki, zakupy,

10. w przypadku wycieczek, których program przewiduję pobyt na plaży klapki, strój kapielowy, ręcznik są jak najbardziej wskazane.

11. Na wielu ale nie na wszystkich wycieczkach przewodnikiem będzie Barbara Tarka.

Informacje dodatkowe.

1. Jeśli godzina zbiórki na wycieczkę ulegnie zmianie powiadomimy Cię e-mailem, komunikatorem Messenger, What’sApp lub sms.

2. Bądź co najmniej 5 min. wcześniej na miejscu zbiórki.

3. Organizator ma prawo odmówienia udziału w wycieczce osobom nietrzeźwym, pod wpływem substancji odurzających, agresywnych, narażających innych uczestników  na nieprzyjemności. W takiej sytuacji koszty poniesione przez te osoby nie podlegają zwrotowi.

9. Odwołanie wycieczki przez uczestnika i przysługujący zwrot kosztów.

• do 48h przed wycieczką -100%

• do 24h -50%

• poniżej 24h -0%

Wyjątek stanowi okazanie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że przyczyna odwołania wycieczki wskazuje na stan zdrowia -100%

10. Odwołanie wycieczki przez Organizatora-100%

• jeśli wycieczka zostanie odwołana ze względu na warunki atmosferyczne, nieprzewidziane okoliczności typu sztorm, huragan, pożar, opłata ulega przeniesieniu na najbliższy możliwy termin lub wedle życzenia Uczestnika koszt podlega pełnemu zwrotowi- 100%.

• organizator może skrócić program lub zmienić kolejność odwiedzanych miejsc z programu, ze względu na warunki atmosferyczne ww. sztorm, huragan, pożar, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników wycieczki. W takiej sytuacji nie przysługuje uczestnikowi zwrot kosztów.

Co zawierają opłaty?

Jeżeli nie ustalono inaczej cena za wycieczkę zawiera:

1. transfer z/do wyznaczonego miejsca zbiórki

2. opiekę polskojęzycznego pilota na wycieczkach na Balos, Elafonisi, Loutro, oraz podczas wycieczki objazdowej na Santorini

3. w przypadku wycieczki morskiej na Santorini, Balos, Loutro  bilet na statek

Opłaty dodatkowe.

1. bilety wstępu do odwiedzanych miejsc

2. posiłki / napoje

2.wszystkie dodatkowe zakupy

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zadzwoń lub napisz do nas!

                                                     Tarka W Drodze