Najpiękniejsze plaże na Krecie – musisz zobaczyć je na własne oczy!

Wylegiwanie się na plaży, zażywanie kąpieli słonecznych, pluskanie się w morzu oraz obserwowanie piękna otaczającej przyrody – to główne składniki przepisu na Twoje idealne wakacje? Marzysz, aby właśnie w taki sposób można było opisać najbliższy urlop, na jaki się wybierzesz? Niech kierunkiem podróży, w jaką wyruszysz, będzie Kreta! Pamiętaj jednak, żeby w pierwszej kolejności odwiedzić tam te miejsca, które naprawdę zachwycają nawet najbardziej wymagające osoby i faktyczne pozwalają odkryć potencjał, jaki skrywa w sobie śródziemnomorski krajobraz.

Już teraz poznaj najpopularniejsze plaże na Krecie, a potem koniecznie uwzględnij wytypowane lokalizacje, tworząc szczegółowy plan pobytu na tej greckiej wyspie cieszącej się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z różnych zakątków globu. Sprawdź nasz przewodnik i na własne oczy przekonaj się, jak wyjątkowa jest kreteńska natura. Ten rajski klimat całkowicie Cię oszołomi i stanie się źródłem samym pozytywnych wspomnień, które pozostaną z Tobą na długo!

Najpiękniejsze plaże na Krecie – ranking

Wzdłuż linii brzegowej Krety, której łączna długość to ponad 1000 kilometrów, rozsianych jest wiele mniejszych i większych plaż. Te, które znajdują się blisko głównych ośrodków turystycznych, są doskonale rozwinięte i zorganizowane, przez co gromadzą się tam tłumy wczasowiczów, co dla niektórych może być mankamentem. Dobra wiadomość jest następująca – istnieją także ciche, dzikie plaże, ukryte pośród zatoczek, na których można odetchnąć od zgiełku.

A więc, jakie są najpiękniejsze plaże Krety? Za niekwestionowany numer jeden uznawana jest zwykle położona na północno-zachodnim krańcu wyspy plaża Balos, która nie ma sobie równych w całej Europie. Największe wrażenie robi kolor wody w lagunie oraz fakt, że są tam siedliska rzadkich gatunków fauny i flory. Druga propozycja to ulokowana przy południowo-zachodnim brzegu Krety plaża Elafonissi, której podstawowym wyróżnikiem jest różowy piasek efektownie kontrastujący z wręcz turkusową wodą Morza Śródziemnego. Natomiast każdy, kto chce odwiedzić najpopularniejsze plaże na Krecie, jednak pragnie uniknąć tłumów na rzecz wyciszenia i obcowania z naturą, powinien zwrócić uwagę na plażę Kedrodasos. Podróżujące rodziny powinna zainteresować duża plaża Falassarna dysponująca ciekawą infrastrukturą turystyczną,docenią ją także miłośnicy sportów wodnych. Dogodną przestrzenią do wypoczynku z dziećmi jest ponadto słynąca z białego piasku plaża Frangokastello, nad którą góruje stara, wenecka twierdza. Jakie są jeszcze inne najpiękniejsze plaże Krety? Na tej liście warto umieścić: otoczoną palmami plażę Preveli, określaną jako „język diabła” plażę Seitan Lemani, łatwo dostępną dla podróżujących plażę Matala, plażę Vai uważaną już niekiedy za przereklamowaną, czy zlokalizowaną tuż przy wyjściu z wąwozu plażę Agiofarago. Naprawdę jest w czym wybierać!

Widać więc, że najpopularniejsze plaże na Krecie mają niejedno imię, różnią się między sobą pod pewnymi aspektami, jednak bez dwóch zdań łączy je to, że każda z nich ma swój niepowtarzalny urok i z jakiegoś powodu jest po prostu wyjątkowa. To najpiękniejsze plaże na świecie!

Plaże na Krecie, które warto odwiedzić – podsumowanie

Zaprezentowane powyżej informacje to garść wskazówek przydatnych w praktyce. Warto zapamiętać je wszystkie, a następnie się nimi kierować, aby nie pominąć niczego, co godne uwagi na Krecie. W scharakteryzowanych wcześniej plażach zakochasz się już od pierwszego wejrzenia, ponieważ są one atrakcyjne nie tylko pod kątem posiadanych walorów wizualnych, ale równocześnie zachwycają ze względu na to, że tworzą wprost wymarzone warunki do komfortowego wypoczynku.

Najpiękniejsze plaże Krety – odwiedź je wszystkie, a jeszcze bardziej zakochasz się w tej największej greckiej wyspie i powrócisz tam niejeden raz, aby znów odpocząć za wszystkie czasy oraz naładować akumulatory!