Egzotyczne Preveli i nie tylko

Rezerwacja

Wycieczka - Preveli
*

Wycieczka z polskim przewodnikiem

w każdy piątek

38 EUR / os.

Za osobę dorosłą

Kilka słów o wycieczce

Wycieczka na południowe wybrzeże Krety, obejmująca plażę Preveli, Plakias i Wąwóz Kourtaliotiko, to prawdziwa przygoda pełna spektakularnych widoków i unikalnych doświadczeń.

Rozpoczynając podróż, kierujemy się na plażę Preveli, znaną z jej niesamowitego położenia. Aby się tam dostać, pokonujemy malowniczą trasą przez góry, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na krajobrazy Krety. Z plaży Damnoni stateczkami udajemy sie na plaże Preveli i to idealne miejsce na relaks, pływanie w turkusowych wodach i spacer po egzotycznym palmowym lesie.

Po 2.5 h spędzonych  na plaży Preveli, kierujemy się do Plakias, uroczego nadmorskiego miasteczka położonego nieco dalej na zachód. Plakias jest znane z długiej, piaszczystej plaży,  a także licznych tawern serwujących świeże owoce morza zapewniają doskonałe zakończenie dnia pełnego przygód.

Podczas wycieczki nie można pominąć wizyty w Wąwozie Kourtaliotiko, który znajduje na naszej trasie.. Wąwóz ten jest znany z niezwykle malowniczych krajobrazów, wysokich klifów i znajdujących sie tam wodospadów.

Lokalizacja

Cena z okolic Chanii i informacje praktyczne

Dorośli

oraz dzieci powyżej 12 lat
38
  • transport do/z hotelu lub miejsca zbiórki
  • opiekę anglojęzycznego, a prz min 10 osobach polskiego pilota

Dzieci

od 2 do 12 lat
18
  • transport do/z hotelu lub miejsca zbiórki
  • opiekę anglojęzycznego, a prz min 10 osobach polskiego pilota

Dzieci

od 0 do 2 lat
0
  • transport do/z hotelu lub miejsca zbiórki
  • opiekę anglojęzycznego, a prz min 10 osobach polskiego pilota

Dodatkowo płatne:

posiłki, napoje,leżaki na plaży, opłata za statek na Preveli 12€ za osobe dorosłą i 6 eu za dziecko- płatne w busie,

Pamietajcie aby zabrać :

strój kąpielowy, ręcznik i olejki do opalania, buty typy adidas jeżeli chcecie zobaczyć wodospay

Plan wycieczki

Zbiórka
W godzinach porannych przed hotelem lub w miejscu wyznaczonym przez organizatora
Przejazd

Podczas przejazdu na południowo -srodkową część Krety podziwiamy majestatyczny wąwóz Kourtaliotiko, małe wioski i góry które otaczaja nas z kazdej strony

Plaża Damnoni

Przyjazd na plaże Damnoni skąd statkami jesteśmy transportowani na plaże Preveli

Preveli Palm Beach

2.5h spędzamy na egzotycznej plaży Prevel, która znana jest ze swojej malowniczej scenerii, w której łączą się złote piaski, turkusowe wody i bujna roślinność. Charakterystycznym elementem jest rzeka Megalos Potamos, która wpływa do morza, tworząc uroczy lagunowy krajobraz. Otoczona palmami i klifami, plaża jest popularnym miejscem dla turystów poszukujących pięknych widoków i relaksu na łonie natur

Plakias

Powrót statkami na plażę Damnoni, a stamtąd wyruszamy busem do niewielkiego miasteczka Plakias, gdzie będziecie mogli cos zjeśc w jednej z lokalnych tawern lub wskoczyc do wody na kolejnej, pieknej plaży południa.

Wąwóz Kourtaliotiko

Krótki 30-minutowy postój przy jednych z bardziej spektakularnych wąwozów na Krecie, mozliwośc zejścia w głąb wąwozu aby zobaczyć spektakularne wodospady Kourtaliotiko.

18:30
Wracamy do hoteli w Chanii

Multimedia