Pogoda i temperatura na Krecie. Kiedy najlepiej jechać?

Często mówi się, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania. Być może jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy, jednak chyba każdy z nas, wybierając się na wyczekane i wymarzone wczasy, pragnie cieszyć się na miejscu sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dlaczego jest to aż tak ważne? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – opady deszczu potrafią skutecznie pokrzyżować plany, a im lepsza pogoda, tym więcej można zobaczyć, przeżyć oraz doświadczyć. To jeden z elementów przekładających się na to, że urlop jest udany i generuje same pozytywne wspomnienia, które pozostają z nami na długie lata.

Zastanawiasz się, kiedy odwiedzić największą grecką wyspę? Oczywiście decyzja o odpowiedniej porze przyjazdu na Kretę jest kwestią indywidualną każdego turysty, jednak aspekt klimatyczny zwykle odgrywa tutaj kluczową rolę i po prostu wszyscy biorą go pod uwagę, organizując takie zagraniczne wczasy. Jaka jest pogoda na Krecie? Jakie średnie temperatury notuje się tam w poszczególnych miesiącach? W jakim stopniu klimat przekłada się na sezon turystyczny na Krecie? Sprawdź właśnie teraz!

Warunki atmosferyczne na Krecie – o czym warto wiedzieć, planując wyjazd?

Dla Krety typowy jest klimat śródziemnomorski, a więc umiarkowany, sprzyjający rozwojowi turystki masowej. Wyróżnia go długie, suche i gorące lato oraz dość łagodna i krótka zima (najchłodniej jest w grudniu, styczniu oraz lutym). Najwięcej opadów występuje w porze zimowej, natomiast latem są one znikome. Natomiast słońce świeci na Krecie przez około 300 dni w ciągu roku. Nie sposób nie zauważyć, że takie warunki działają jak magnes na turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Na dobrą sprawę każdy moment jest odpowiedni, aby przyjechać na Kretę, jednak najczęściej wskazuje się, że optymalny wybór stanowi okres od maja do października. Właśnie wtedy panują tam temperatury sprzyjające kąpielom w morzu i opalaniu się na plaży, jak również aktywnemu wypoczynkowi, czyli zwiedzaniu i poznawaniu nowych miejsc.

Kiedy jechać na Kretę? Podpowiadamy!

Uwielbiasz upał, a problemem nie są dla Ciebie tłumy urlopowiczów? Pragniesz mieć gwarancję idealnej pogody? Jedź na Kretę w szczycie sezonu, czyli w terminie od końca czerwca do początku września. We wskazanym przedziale czasowym najgorętszy jest oczywiście lipiec i sierpień, kiedy to jest bezchmurnie, słonecznie, a temperatura powietrza bardzo często przekracza 30 stopni Celsjusza, niekiedy osiągając nawet jeszcze wyższe, wręcz tropikalne wartości. Wtedy występuje także najwięcej godzin słonecznych w ciągu dnia (są to niemal wszystkie dni w każdym z tych miesięcy), wysoka jest ponadto temperatura wody. Jeśli chcesz, aby w trakcie Twojej wizyty na Krecie było tam nieco mniej ludzi, a żar lejący się nieba nie dawał aż tak bardzo w kość, zdecyduj się na wyjazd w maju albo na przełomie września i października, kiedy woda w morzu jest jeszcze przyjemnie nagrzana.

Sezon turystyczny na Krecie – podsumowanie

Już wiesz, kiedy jest najlepszy czas w roku na wizytę na Krecie! Zapamiętaj te przydatne informacje i postaraj się wykorzystać je w praktyce. Stosując się do zaprezentowanych powyżej wskazówek dotyczących warunków meteorologicznych charakterystycznych dla tej greckiej wyspy, możesz tak zaplanować swój wyjazd, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że urlop umilą przyjazne temperatury, a kolejne dni wakacji będą słoneczne. Nie zwlekaj ani chwili dłużej, tylko zajmij się organizacją wakacji na Krecie, które (między innymi za sprawą doskonałej pogody) zapamiętasz do końca życia!